آزادی 2

اینکه آدم به جائی برسه که بتونه بدون هیچ تعصبی فکر کنه و بیاندیشه تا بتونه بخنده، سوت بزنه، داد بزنه، گریه کنه، بحث کنه، نتیجه بگیره و بررسی کنه.اگه به اونجا رسید میتونه قدم تو راه آزادگی بزاره و آدمی که باطنا" به آزادگی برسه میتونه سربلند زندگی بکنه و بمیره.(نمی دونم چرا یهو یاد جمله معروف چنگیز خان مغول افتادم: ما مردها ایستاده میمیریم.حالا اصلا" کاری به جنسیتش ندارم).

یادم روزها چندین بار مناظره بسیار معروف گرگ و سگ اخوان ثالث رو می خوندم و از اون موقع گرگ شده حیوان مورد علاقه م.

درست یکی دو هفته بعد از یکی از سالگردها تصمیم گرفتم که یه وبلاگ دیگه داشته باشم و توش بنویسم و بدین ترتیب وبلاگ آخر خط متولد شد.مونده بودم چه نام کاربری ای براش انتخاب کنم و یه روز یه تو یه تاکسی نشسته بودم صدای آشنای سیاوش قمیشی رو شنیدم :   تن تشنه مثل خورشید بی سرزمین تر از باد... .بی اختیار رفتنم تو فکر باد و شعر بسیار معروف به کجا چنین شتابان. متوجه شدم که چقدر خوبه آدم تعلق خاطری به چیزی و جائی نداشته باشه و بتونه بدون تعصب و تعلق بره و فقط بره (گرچه چند ماه بعد تو پست معروف مادر نوشت اعتراف کردم که چقدر آدما می تونن به بعضیها وابسته باشن.من سه تا پست بیشتر ندارم که بدون پیشنویس و تصحیح نوشته باشم.یکیش همین مادرنوشته).تا رسیدم خونه سریع اسم بی سرزمین تر از باد رو واسه خودم انتخاب کردم.البته با توجه به مسافرتای زیاد این چند وقت گذشتم به قول یکی از دوستام دیگه دست باد رو هم از پشت بستم. 

/ 16 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
afshin

این نشان برگرفته از نماد سیکها ی هند (کاندا) است و اول بار با دستور و پشتیبانی "آیت ا.. خمینی" که علاوه بر تبار هندی , گرایشات اسلامی داشته معرفی شد زیرا وی خواسته بدین نهج برآیندی از هر دو بدست دهد. اما آنچنان که بر همگان هویداست , نشان ملی کشوری به عظمت و قدمت ایران لوگوی تجاری یک شرکت یا سازمان نیست که برای طراحی آن مسابقه برگزار کرده , عده ای به صلاحدید خود از آن میان لوگویی را انتخاب نمایند .

جوجوطلا

سلام دوست عزیزم منم به روزم تا الان آزادی رو حس نکردم

آیدا

اسم قشنگی رو انتخاب کردی... اسم آزادی رو خیلی شنیدم ...خیلی دنبالش گشتم...اما نمی دونم خودش کجاس؟؟؟ کجاس که پیداش نمی کنم؟؟ آپم

عسل

آزادی واژه ی غریبی شده این روزها...

ماه آبی

پایدار باشی ای بی سرزمین تر از باد[لبخند]

علی

حق با دوستته ! چه عجب ! یه پست کوتاه دیدیم ازت !

آمد

سلام این تاثیر پذیری یکی از بهترین خصوصیات انسانه و نامت هم که همونطوری که گفتی تاثیر پذیریش را خیلی زیبا و پرمعناست .

چشم به راه

آقا بیا به خاطر باران ظهور کن ما را از این هوای سراسیمه دور کن وقتی برای بدرقه ی عشق می روی از کوچه های خسته ی ما هم عبور کن ... « اللهم عجل لولیک الفرج » . التماس دعا [گل]