تواب نوشت

لهجه آذری بامزه ای داره.نمی دونم ترک کجاست.اما می خوره اصلیتش مال سمت اردبیل اینا باشه.خیلی هم قیافه مردونه ای داره.بامزه گیش رو هم اضافه کنی به شخصیتش کلا" یه تیکه ای میشه دیگه.اوایل که اومده بودم کارخونه ضایعات کارخونه رو خرید می کرد.بعدا" یکی دیگه اومد که قیمتهای بالاتری می داد.منم به اون فروختم برای چند سالی.بعدش متوجه شدم که مثل تموم ایرونیا این آدم جدید داره سرمون کلاه می زاره و با قیمتهای کمتری می خره.با اینکه خیلی بهش حال می دادم.این بود که دوباره زنگ زدم بهش.بدون چک و چونه اومد و کارش رو کرد.یه سری جنس رو هم داشتم که هیچ کس نمی خرید اما این خرید.

بعدنا که بیشتر باهاش دم خور شدم متوجه خالکوبی رو بدنش شدم و خط و خوطای دست و بالش.از پدر و مادرش می گفت. از اینکه خیلی اذیتشون کرده تو بچه گیش اما دیگه نمی خواد اذیتشون کنه.درآمدش هم بد نیست البت.کلی کمکشون می کنه دیگه. از خرید خونه تا کمک مالی.می گفت: من خهلی اذیتشون می کردم اما الان فقط یه عشق ننه و آقام روزا می زنم بیرون و کار میکنم. همینکه دعا کنن برام بسه. معلوم بود که راست میگه.از لحن حرف زدنش معلوم بود. از این می گفت که نمی تونه شبیه آدم رانندگی کنه.چند بار تا حالا ماشیناش رو خوابوندن.تو شهر و جاده.اما همیکنه ماشین رو میگیره دوباره همون آش و همون کاسه.نمی تونه دیگه.دست خودش نیست.

کم کم متوجه شدیم که می تونیم یه سری جنس رو هم ازش بخریم.بسیار خوش قوله.همون طوری که جنس رو میبره بهش گیر میدیم که پولش رو بده.همون طور هم وقتی جنس میاره مغز آدم رو می خوره.اما دقیقا" سر وقتی که باید بیاره میاره.یه بار که ازش جنس خریدیم متوجه شدم که وزن جنسش کمه.بهش زنگ زدم و گفتم.یک ساعت بعد زنگ زد وسط داد و هوار. رفته بود خفت طرفی رو که بهش جنس داد بود رو گرفته بود و برده بود کلانتری.از اونجا بهم زنگ زد که تقصیر من نیست این یارو جنس کم داده.بیچاره طرف هم میگفت باشه.قبوله منو چرا حالا آوردی اینجا؟ کلی با همکارام داشتیم می خندیدیم.

خیلی سعی می کنم بهش حال بدم.گاهی اوقات چند کیلو ضایعات رو براش کمتر می زنم.گاهی اوقات ازش پول نمی گیرم تا بره کاسبی کنه و بعد از چند روز بریزه به حسابمون.

هر چی هست متعلق به فرهنگ حاشیه شهرهای بزرگه.جائی که خونه هاشون با برق دزدی روشن میشه و تفریح بچه هاست هنوزم با بازی تو کوچه ها شکل می گیره.صبح رو که شب می کنن می چسبن به قلیوناشون.یا تو خونه یا قهوه خونه.جایی که اگه کسی سالم زندگی کنه باید سر تا پاش رو طلا گرفت

/ 12 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازبوی

سلام عزیز مثل همیشه پستت کلی حرف واسه گفتن داشت . یه جورایی به نوشته هات معتاد شدم و اگر واسه مدتی ننویسی مدام سر می زنم . در ارتباط با رانندگی این اقای آذری باید بگم که اگر می خوای از دستش ندی یا در واقع از کف نره باید کمکش کنی . یادت باشه اتفاق در یک لحظه صورت می گیره پس وظیفه ی من و شماست که نمی تونه رو کنار بذاریم و بهش بگیم باید بتونی چون جونت در خطره در ارتباط با جمله ی آخری هم باید بگم: چه بسا انسان های تاریخ سازی که از همین کوخ ها سر در آوردند آقا

نازبوی

سلام عزیز ... احوالات ؟ امید که زندگی ات به روزمرگی نیفتاده باشد . مثل همیشه این پستت هم مثل تمام نوشته هاتون کلی حرف واسه گفتن داشت . یک جورایی به دست نوشته هات معتاد شدم و اگر ننویسی مدام دنبال پست جدیدت می گردم . اما در ارتباط با نحوه ی رانندگی کردن این مشتری یا دوست معامله گر ضایعاتی بارکنت ، باید بگم اگر خیر خواهش هستی؛ این کلمه ی نمی تونه رو از دهانت دور کن و بهش بگو باید بتونی طرز و شیوه ی رانندگی کردنت رو تغییر بدی وگرنه الکی الکی جونت رو از دست می دی چون اتفاق در یک آن و لحظه صورت می گیرد . به نظر من ، امثال من و شماها که تحصیل کرده و شاغل و با تجربه ایم باید به چنین افرادی بیشتر کمک گنیم چون یک عمر از داشتن چنین دوستانی محروم بودند؛ و همیشه امثال خودش ،دور و برش چرخیده اند . در ارتباط با جمله ی آخری پستت هم باید بگم که: چه بسیار مردان بزرگ تاریخ سازی که از همین کوچه پس کوچه های جنوب شهر و کوخ نشین ها سر در آوردند. آدمای زیادی سراغ دارم که کل خانواده از ننه و بابا و مامان بزرگ و پدربزرگ ...همه و همه معتاد بوده اما او جون سالم به در برده و سعی کرده برای خود و جامعه اش مثمر ثمر باشه

نازبوی

انگار دو تا نظر ارسال شد ؟ اخه من یک بار نوشتم و دیدم ارسال صورت نگرفت و از دوباره نوشتم . به هر حال اخیر فی ماوقع انگار بهتر شد چون باعث شد کامل تر منظورم رو توضیح بدم .

نازبوی

الخیر فی ماوقع .... وای که من چقدر امروز ضایع شدم . یه جورایی مثل دوست ضایعاتی بخرتون !!!

شاه بلوط

کلا آدم خوب میبینم که دزد هم نباشه حس خوبی دارم...فشار عجیبی هست وقتی با کسی کار کنی که همش باید مواظب باشی ازت دزدی نکنه...خدا نسل این آدم خوبها رو زیاد کنه

رویا

سلام . خوبی بیستاب؟ بانوی عزیزت چطوره؟ طبق معمول باید بگم مرامت رو دوست دارم..

آمد

توی این دوره زمونه این ادمها طلا هستند که خوش قول هستند وحساب دو دو تا چارتای مشتریشون رو دارن .مبارکتون باشه این طرتون.

ریحانه

خیلیل وخ بود به بلاگ سر نزده بودم...خوشحالم کردی نوشتی