مقدسترین ها

همیشه چهره خسته اش را به یاد می آورم. همیشه سخت گیریهایش را به یاد می آورم.همیشه نگاه محکمش را وقت گند زدنم به یاد می آورم.همیشه گفتار مستقیم و گویایش را به یاد می آورم.

همیشه مهربانی غیر مستقیمش را به یاد دارم.همواره نگاههای نگرانش را در انواع و اقسام بیمارستانها و درمانگاهها و مطب ها به یاد دارم.خودم هم از دستم در رفته که چقدر با سر زخم و زیلی و پای چلاق و دست درب و داغان به خانه آمده ام.هیچ وقت مسئولیت پذیری بی نظیرش را نمی توانم فراموش کنم.همیشه نیت خیرش برایم تعجب آور بوده.هیچ وقت خستگیش را فراموش نمی کنم وقتی دنبال خانه می گشتیم.هیچ وقت نمی توانم ولو شدنش را روز مبل فراموش کنم وقتی پا به پای من در ششمین دهه ی زندگیش کار کرد و خانه را تمیز کرد و تحویلم داد.

الان که دارم مستقل زندگی می کنم مانده ام که چطور می تواند عصر دیر وقت از سر کار به خانه بیاید و غذای فردای 5 نفر دیگر را هم آماده کند؟ هیچ وقت یادم نیست به ما غذای سرد داده باشد.15 سال است که من حتما" یک وعده برنج در روز خورده ام.هنوز هم که جدا از هم زندگی می کنیم او می داند که من در یخچالم چه چیزی کم دارم.درست در روزی که نان تمام کردم با یک بسته نان به خانه آمد.

اراده و پشتکار او همیشه برایم تحسین برانگیز بوده و حسودی ام را نیز بر می انگیخته.او هیچ گاه متوجه نشده که چقدر دوستش داریم.چون ماها مرد هستیم و عادت به رفتن به بغل مادر نداریم.

او همیشه در مقدسترین جایگاه است.و چه دست نیافتنی است جایگاهش.

 

گروهی از انسانها خداوند را باور ندارند و او را مقدس نمی شمارند.

گروهی از انسانها خداوند را باور دارند و کیش خود را مقدس می شمارند.

گروهی از انسانها خداوند را باور دارند اما هیچ کیشی را مقدس نمی شمارند.

گروهی از انسانها اخلاقیات را باور دارند و مادیگرایی را مقدس نمی شمارند.

گروهی از انسانها مادی گرا هستتند و با اخلاقیات سر سازگاری ندارند.

گروهی از انسانها با منطق زندگی می کنند و عرفان را مقدس نمی شمارند.

گروهی از انسانها با معرفت و عرفان زندگی می کنند و منطق را مقدس نمی شمارند.

 

اما هیچ انسانی نیست که یک نفر را مقدس نشمارد. او کسی نیست جز ((مادر)). اگر تمام موجودات گرد هم آیند نخواهد توانست مرتبه و تقدس مادر را بیان کنند.

خانمها، آقایان محترم بیائید به افتخار تمام مادران دنیا بایستیم.

/ 22 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رويا

سلام بيستاب.خوبي؟ منم با اجازه ات به مژگان عزيز بگم كه ما خانوما به شدت نياز داريم بشنويم كه طرف مقابلمون ما رو دوست داره..مادر ..معشوق.. همسر ..هر كه .. براي همينه كه ميگن خانوما از راه گوش دل مي بازن و مردا از چشم ..براي همينه كه مردا بايد خوش زبون باشن و خانوما آراسته.. من نمي دونم بيستاب واقعا نمي گه؟ و اگه هيچي ابراز نميكنه و رفتارش هم رسمي باشه .. من خودمو جاي مامانش گذاشتم..اونم يه زنه و همه ي اين بروز مهر رو ميخواد.. با اين وجود من مادر نيستم .از حس زنانه ي خودم گفتم كه ممكنه شامل حال مامان بيستاب نباشه.. همون طور كه ممكنه شما كه مادري بهتر شرايط رو درك كني. از توجهت به كامنتم ممنونم..بيستاب عزيز كه هيچ پاسخي نداد[چشمک]

آمد

خدا همه ي زيبايي هارو در وجود مادر نهاده و هيچ كلمه اي قادر به بيان اين موجود با ارزش وجود ندارد .

مژگان

از بیستاب که خبری نیست در کامنتدونی هم که بازه پس بنام خدا من برم رو منبر به رویا و بقیه دوستان احتمالن با اجازه صاحبخونه ببین رویا جان تو وبلاگ خودتم گفتم .عشق زنونه همونه که تو میگی محبت و توجه و هدیه و لبخند میخواد البته این خاصیت عشقه زنونه مردونه نداره اما عشق مادرونه جنسش فرق داره به کسی نگی ولی یکطرفه است اما این یکرفه بودن ظاهریه در واقعه عمیق تر از اینه که گول کادو و این حرفها رو بخوره .چه بسا مادرایی که هدیه های گرونقیمت هم گرفتن اما ته دلشون خوشحال نیستن .می خوام بگم محبت مادر فرزندی یه جوری بدون ظاهر سازی هم عمیقه .بعدشم تو خودتو ناراحت نکن .بیستابی که من شناختم تو این مدتی که وبلاگشو می خونم رومانتیک بازیشو برای من و تو نوشته هدیه شو یواشکی برده تقدیم کرده .

رویا

سلام .خوبی بیستاب ؟ با اجازه ات: مژگان عزیزم ممنونم که ذهنم رو روشن کردی .. من مادر نیستم و حس خودم رو نوشتم ..شما با تجربه نوشتی و باعث شدی من هم متوجه جنس رابطه ی مادر و فرزند بشم..تنت سلامت و فرزندانت شاد و خوشبخت..

دامون

روز مادر مبارک روز زن مبارک روز دختر مبارک روز فرشته فیلم باحالیه اصلا روز بهتر از شبه اصلا کی گفته کی گرفته ولش کن مامانا دوستون داریم

رویا

سلام سلام.خوبین؟ می دونم که مثال کوه برای کوهنوردی مثل شما ملموس بود.. و به قول شما ترس آفت بزرگه .. باید دل رو دل کرد... راه مرا می خواند[چشمک]

رویا

راستی بیستاب .. ببخشید از تندی کامنتم .. والا من به دل خودم نگاه کردم .. من دوست دارم همیشه بشنوم حس طرف مقابلم رو .. البته مژگان جون من رو روشن کرد .. اما با یه چیزی هنوزم مخالفم .. اینکه ما یه عالمه حرف قشنگ توی ذهنمون داریم و توی قلبمون ولی وقت گفتن کم میاریم.. منم این رسمیت رو با پدرم دارم .. روز پدر همیشه سختمه ..حتی هدیه دادن بهش رو با یه خجالتی برگزار می کنم ...اما با مامانم نه .. هزار بار می بوسمش.. حالا بوس و بغل که کار هر روزه .. قربون صدقه هم .. مرسی که به کامنتامون جواب دادی... شما به نظر من یه پسر نمونه ای و همین برای پدر و مادرت بهترین هدیه اس..

رویا

راستی چه خبر از خونه ی جدید؟ مدیریتش برات راحته؟

نازبوی

آفرین به پسر خوش قلب و قدرشناس ! آفرین امیدوارم که سایه ی پر افتخار پدرو مادر گرامیتان سالیان سال بر سرتان مستدام باشه و داغ هم نبینیند .