وقتی ایرانی ها از کودک حمایت می کنند

آدم گاهی وقتا فکر می کنه که کجاست و تو چه دنیائیه.نمی دونم تا حالا شده که طوری بخوابین که وقتی بیدار بشین برای چند ثانیه به فکر برین که کجا هستین؟ یا تو موقعیتی قرار بگیرین که عمیقا" برین توی فکر که چی به چیه؟

چند روز پیش با شنیدن یه خبری کم کم رفتم توی فکر.غرق شده بودم توی شاخ و برگهایی که به خبر توی ذهنم داشتم می دادم. ((پارلمان ایران تصویب کرد که جهت حمایت از کودکان از این به بعد ازدواج پدرخوانده و مادر خوانده با فرزند خوانده آزاد بشه)). یعنی اینکه یه آقایی می تونن برن یه دختر کوچولو رو به فرزندی بگیرن و بعد از اینکه نزدیک به سن ازدواجش رسید خودش باهاش ازدواج کنه که هم دست پختش رو بچشه و هم به دست غریبه نیافته.در مورد خانمها هم همینه. یعنی یه مادر می تونه توی دهه چهارم زندگیش یه شوهر طبق سلائق خودش برای خودش بزرگ کرده باشه و ازش حسن استفاده رو ببره.

من نمی دونم این آدمهایی که این قانون رو تصویب کردن و یا حتی اونهایی که روشون شده این قانون رو پیشنهاد بدن چه فکری راجع به روابط خانوادگی داشتن؟ یعنی شرم ایرونی ای که بر روابط خانوادگی حاکمه چطور اجازه میده یه پدر یا مادر با فرزند خودش این جنایت رو بکنه و بالعکس کدوم فرزندی حتی توی مخیله ی خودش این چیزا به ذهنش خطور میکنه؟ فکر کنم دوستان فکر کردن هنوز در عصر برده داری زندگی می کنن که ملت برای خودشون کنیز انتخاب کنن و ... . یادمه رفقای این دوستان هم چند صباح پیش توی لایحه حمایت از خانواده زنان رو تشویق می کردن که جهت حمایت از خانواده شوهران خودشون رو به سمت ازدواج موقت هول بدن.

آخه یکی نیست بگه اگه این خبر به جاهای دیگه ی دنیا نشر پیدا بکنه (که کرده) جهان راجع به ایرونیا چه فکری می کنه؟

من فکر می کنم بهتره ما یه شواری نگهبان هم قبل از ورود طرح ها و لوایح یه صحن علنی مجلس داشته باشیم تا این طوری با آبروی مردم یه کشوری بازی نکنن.

/ 13 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رویا

سلام .خوبی شما ؟ به قول دوستی ببین که گلوی کدوم یکیشون پیش دخترخوانده اش گیر کرده بوده بس که دختره جیگری شده برای خودش .. که خواسته قانونیش کنه..والا ! خوبه که هستی ..صبحا .. می دونی که ارادت مندیم[چشمک]

مه سو

سلام یه کار خیر در وبلاگم در جریانه....اگه فرصت دارین یه سر به وبلاگم بیاین....پست ( فریادرس) رو بخونین و اگه کسیو می شناسین بهش اطلاع بدین....شایدم خودتون بخواین شریک شین...بی صبرانه منتظر حضورتون هستم....

آمد

اون شوراي نگهباني هم كه ازش گفتي باشه كه طرح و لوايح رو بررسي كنه هم همين اش و همين كاسه هست .چرا بايد هي فلان مجلس رو درست كنيم اگر افكار درست باشه احتياجي به شورا مجلس و اينجور چيزا نيست .وقتي يك عده براي رفع نيازهاي خودشون هر قانوني رو وضع ميكنن ميشه همين .واقعن متاسفم براي خودمون كه هر روز از اين باغ خبري مي رسد .

مونس

تاسف و دیگر هیچ...

سعیدشرقی

سلام با این حرفا سوظن رو در بین مردم رواج میدن.اگه کسی پیدا بشه بخواد بچه ای به فرزندی قبول کنه ممکنه با مخالفت همسرش رو برو بشه![نگران]

آروشا

درد های عمیق..کلاه های شرعی!!انسان خیلی متاسف میشه..

دل نوشته ها

من نمی دونم آخه اینا توی کدوم فضا تنفس می کنند که این افکار خطرناک از مغزشون تراوش می کنه.....از ماست که برماست

قهوه جوش

بیستاب از تو بعیده....شورای نگهبانیا خودشون این طرحو پیشنهاد نداده باشن......شک نکن که از موافقای اجراشن ....

سپیده

توی این مملکت همه چی می بینیم و می شنویم...!

مه سو

ای بابااااااا...چقدر گرفتار شدین که نمی نویسین....