کارگردان نوشت

امشب من و مادر تنها بودیم خونه.پدر سر کار بود و برادر  هم رفته بود تو افتتاح رستوران دوستش بهش کمک کنه.شب دور و ورای ساعت 10 بود که مادر گیر داد بیا مختار رو داره نشون میده.با بی میلی گفتم نمیام.خودش فهمید که اصرار بی جا نکنه.

راستش دو هفته پیش بود که یه نیم ساعتی از این سریال رو دیدم و خیلی هم تاسف خوردم و روزای بعد تاسفم بیشتر شد که چرا نشستم همچین تریلر مزخرفی رو می بینم.قضیه از این قرار بود که کوفیان داشتن تو راه خدا جون می دادن و آماده ی بهشت رفتن بودن تا حوریا رو بغل کنن که ابن زیاد متوسل شد به زناشون و با فریب اونها جنگ رو برد.حالا بگذریم از این موضوع که اصولا" عربهایی که در عصر حاضر زناشون رو آدم حساب نمی کنن چطور اون موقع اجازه اظهار نظر توی جامعه رو بهشون می دادن این جمله ی ابن زیاد برام جالب بود:

در جنگ شهری نیمه از نیروها زنان هستن.برد با کسیه که اونها رو به سمت خودش بکشونه.

واضحه که منظور این بابا چی بود.از ربطهای بعدی که بابایی رو که با مسلم همکاری نکرد رو چسبوندن به آقای ... عدم حضور مردم رو در صحنه های حساس تعمیم دادن به امروز و این مزخرفات بگذریم می رسیم به جلسه ی بعد از فیلم.چند نفر سعی داشتن واژه هایی رو که اخیرا" توی ادبیات سیاسی جامعه باب شده رو بچسبونن به قیام مختار ثقفی اما نمی شد که نمی شد.(البته برای من نمی شد.شاید برای جماعت ساندیس بگیر بشه).

چند روز بعد دیگه داشت سریال مزخرفات کامل میشد.گزارشگران سیمای میلی رفته بودن با ملت تو خیابون راجع به این سریال و اتفاقاتش صحبت می کردن.تاسف برانگیزترین جای ماجرا این بود که یه خانمی با یه پوششی داشت می گفت که: جالبترین قسمت این هفته اونجائی بود که ابن زیاد از ضعف زنها که همون احساسشون هستش استفاده کرد وتونست مردها رو گول بزنه.

با خودم گفتم خدایا ببین یه سری آدم از کار و زندگیشون می زنن و وقت میزارن و زندان میرن که حق کیا رو بگیرن.حقته که دیه ت نصف یه مرد باشه ارزش کل هیکلت و مغز به اندازه ی اون چیزی که چند ماه قبل هیچکس تو وبلاگش نوشته بود نباشه.خاک بر سرت.

البت عجیب نیست از این جماعت.شنیدین درفشانی همسر سفیر ایران تو فرانسه رو که؟ فرمودن که زنها یه غده ای توی مغزشون دارن که جلوی تصمیمات عقلانی رو می گیره.به همین خاطر نباید قاضی بشن.

و اما حرف اول رو آخر می زنم:

جناب کارگردانعزیز.راستش خیلی از شما و شخصیتتون اطلاعی ندارم.فقط یادمه که چند سال پیش هم توی سریال امام علی (ع) شهید شدن اون حضرت رو به جای اینکه معلول جهل و نادانی و دار و دسته بازیهای سیاسی بدونین ربطش دادین به گودرزترین چیزی که میشد.وجود زنی به نام قطامه که آخرش هم به سگ تبدیل شد.این کار باعث شد که ملت از اون سریال فقط قطامش رو به یاد داشته باشن و بس. الانم که اینجوری گل کاشتی.بگذریم از اینکه کیان ایرانی رو مرید مختار کردی (به جای اینکه طبق تاریخ اون رو مرید این بکنی) چطور تونستی تو دنیای امروز که یکی از ملاکهای پیشرفت یک جامعه رو پیشرفت زنان توی اون می دونن کشیده شدن عمر سعد رو به سمت ابن زیاد به زنش ربط بدی و پول پرستی کوفیان رو به زناشون ربط بدی؟با تمام احترامی که براتون قائلم اما هر چی بیشتر به خودم فشار میارم کمترمی تونم قبول کنم که این سریال رو سفارشی و در جهت های خاص نساختی.راستی از فیلم سازای شوروی سابق که برای حکومتشون فیلم ی ساختن خبر داری کجا هستن و الان راجع بهشون چطور اظهارنظر میکنن؟

/ 30 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حجت

جدا از این حرفا به نظر من سریال خوبیه. مخصوصا همون مختارش. ویژگی های اخلاقیش محشره. به جای اینکه همراه جماعت بشه از عقلش استفاده می کنه.

گلچهره

وای خدا خیرت بده بابت اون ه نقطه دار

طاهره

براووووووووووووووووووو کیف کردم یعنی جیگرم حال اومد جانا سخن از زبان ما می گویی........ ....... گاهی این مردمو که می بینم وقتی باهاشون مصاحبه میشه...برای اینکه تی وی نشونشون بده....چه اراجیفی به هم می بافن.........میخوام دل و روده ام رو با هم بالا بیارم..... من اون قسمتشو ندیدم جالب بوده.......مردک ابله (سازنده) .... آپ کردم همین الان

رویا

سلام.بازم مرام کلاغه!!! خوبی شما؟

ترنم

یوووووووووووووهووووووووووووووو[نیشخند] سلااااااااااااااااام خوبی دوست جان؟؟[قلب] صبح بخیر[بغل] عجب بدجنسی هستیااااااااااااااااااا آخه تعطیل بودن یا نبودن من چه تاثیری تو زندگیه تو داره[ابرو] دیروز کشتم خودمو مرخصی نمیده بابا مامان بزرگم از مکه داره میاد نمیشه نرم استقبالش[چشمک] امروزم اخرین تلاش هامو می کنم[نیشخند]

ریحانه

بر طبق نظر گلی جان خون شما حلال شناخته شده و حکم قصاص نیز تا هفته اینده اجرا میشه...

ملکوت

سلام دیگه چی سفارشی و فرمایشی نیست !!؟!

طاهره

ای بابا....آقای بی سرزمین......دست شما بابت همدردی درد نکنه اما منظورم این نبود که اونا دزدی ادبی کردن....فقط نمی دونم چطور......یهویی ....تب قهوه عالم گیر شد اینم شانس من بود دیگه[لبخند]

گلچهره

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآی نفس کش[شیطان]

آوی شن

در مورد مختارنامه در کل باهاتون موافق نیستم . در مورد سفارشی کار کردن میرباقری هم . در مورد زنان هم . احمق بودن که ربطی به جنسیت ندارد! اما در مورد آن برنامه ها که مدام می خواهند شبیه سازی کنند با شما موافقم . خیلی هم غیر حرفه ای و مبتذل اینکار را می کنند !!تازه به این هم توجه نکرده اند که اگر بعضی در این شبیه سازی تاریخی بشوند طلحه و زبیر و کوفیان و.. خودشان هم لابد می شوند ابن زیاد و یزید ، به خاطر استفاده ابزاری از دین...!!