فاتحه ای برای شرافت انسان

میگن یه مدیر کسیه که وقتی مشکلی برای سیستمش بیاد اون رو حل کنه نه اینکه با دعوا و داد و بیداد به مشکل اضافه کنه.

میگه فریاد زدن راحت ترین نوع فرار به جلوئه.

میگن مرد باید غیرت داشته باشه و ناموس پرست باشه.

میگن ناموس، ناموسه.خودی و غیر خودی نداره.

میگن مرد نباید گریه کنه.

نه پسر نه.تو مدیر نیستی.اگه مدیر بودی به جای اینکه بری و یقه ی یک حیوان رو که راننده سرویس کارخونه تون بگیری خیلی راحت اونو به دفترت دعوت می کردی و باهاش خیلی آروم تبادل نظر می کردی.و یا خیلی راحت به مدیر عامل گزارش تخلفش رو می دادی و تقاضای جریمه براش می کردی.

ای تو اون شرافتت مرتیکه.تو چطور اسم خودت رو گذاشتی آدم.یه سگ بیشتر از تو شرف داره.هنوز تصاویر میمونهای باغ وحش بانکوک داره دست به دست می چرخه.اونها رفتن برای دو تا نابینا شیر آب رو باز کردن تا راحت آب بخورن.یا این سگا رو دیدی که مسئول مواظبت از بچه ها و افراد مسن هستن.؟بعد تو سر یه دختر معلول که با اون چشمای کورت دیدی عصا از زیر بغلش در رفته و خورده زمین داد و بیداد می کنی که تو که این جوری هستی زودتر بیا تو سرویس من دیرم شده؟ به جای اینکه بری بهش کمک کنی؟  

ای تف به ذاتت پول که به خاطر تو خیلیا چشماشون رو روی خیلی از چیزا می بندن و تازه میرن به اونایی که چشماشون بازه گیر میدن.ای تو اون مردونگیت و مسلکت که به جای اینکه بری شلوار طرف رو دربیاری میری و باهاش میگی و می خندی و تازه طرف برات ناز هم می کنه که اگه منو نمی خواین من برم و تو هندونه هم زیر بغلش میزاری.آخه تو چطور دو روزه که می دونی یکی این کار شنیع رو کرده و چشمات رو بستی و میگی من حرفای زنا رو از این گوشم می گیرم و از اون گوشم در می کنم؟ لااقل می رفتی و می پرسیدی به جای اینکه جلوی منو هم بگیری و بگی حق نداری به طرف چیزی بگی.

نه پسر.تو حتی مرد هم نیستی.نه غیرت داری و نه ناموس پرستی.تازه درسته که بقیه فکر می کردن که رفتی تو اتاقت و خون داره خونت رو می خوره اما خودت می دونی که از عصبانیت بغض کرده بودی.

الان حال اون عکاس معروف رو می فهمم که بعد از اینکه عکس خبری جایزه بهترین عکس خبری سال رو برد خودکشی کرد.همون کسی که یه لاشخور رو کنار به کودک آفریقایی در شرف مرگ نشون می داد.

خوب الان داری اینا رو می نویسی که چی بشه؟

نه به نظرم تو اصلا" انسان نیستی.

/ 27 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازبوی

سلام دوست خوب با معرفتم !!! چیه ؟ انگار بدجوری قاط زدی دیگه چی شده ؟ نگفتین من مرده ام زنده ام واقعا که بچه ها ؟!!! حالا چی شده مگه چرا این قدر خونت کثیف می کنی ؟

نازبوی

راستی اگر دستم به این بر و بچه های خودمونی نیفته !! میگم از ترنم خبری نیست نکنه او هم مثل پرتو جان عروس شد رفت ؟

مرضیه

بعضی از مطالب ارشیوتون رو خوندم. با دغدغه هاتون تا حدودی اشنا شدم. راستش دوست عزیز نمیگم ناراحت نشید و سخت نگیرید که اگه این اتفاق بیوفته واقعا باید برا شرافت انسانی فاتحه خوند... ما همه انسانیم و هر روز با اینجور مسائل روبرو میشیم خیلی ها میگذرن و خیلی ها هم مثل شما به خودشون سخت میگیرن... بنظرم تا جایی که میشه باید برخورد کرد و اگر هم نشه باید برای انسانیت همچین موجودات دراز گوشی فاتحه خوند.. همین...

سودابه

راستی میگم تف به ذات پول....که بعضی ها رو بی ذات میکنه

باران

فقط میتونم بگم خیلی متاثر شدم این اتفاقات کنار ماها زیاده ولی بسادگی از کنارشون رد میشیم...

سیما

[گل]

دریا

خاک بر سر بی شعورش کنن[سبز] به نظر من خیلیم مدیر لایقی هستی....من بودم میزدم ناکارش میکردم!!نگاه به این اسم آرومم نکن! یا لااقل طوری طرف اون دخترک بینوا رو میگرفتم که یارو مثل بستنی قیفی کنار شومینه آب بشه بچسبه کف زمین! والا به خدا! مملکته داریم؟؟[تعجب]

سایه سپید

من که نفهمستم منظور این پست دقیقا کی بود؟!