فاجعه نوشت 3

سلام مجدد

ببخشید یه چند وقتیه که سرم خیلی شلوغه.

چند روز پیش برادر یکی از خانمهای همکارمون که آخرای سال گذشته بعد از توهین به رئیسمون گفته بود دیگه نمیاد اومده بود ببینه چه خبره.!!!!

اینکه آخر وقت اومد و کلی وقتم رو گرفت بماند.ایشون فوق لیسانس مدیریت صنعتی بودن و بسیار هم لفظ قلم صحبت می کردن و بسیار بسیار مذهبی.اولش که اومد بدون اینکه خودش رو معرفی کنه یهو پرسید شما اینجا چی کاره هستین و سمتتون چیه؟بعد از اینکه واکنش منو دید خودش رو معرفی کرد و دلیل اخراج خواهرش رو پرسید.منم توضیح دادم که خودش گفته نمیام و کلی هم توهین کرده به رئیسش و بازگشتش به محیط کار منوط به عذر خواهی از رئیسش در جلوی جمعه چون در جلوی جمع توهین کرده.

اولش که گیر داده بود چرا باید عذر خواهی کنه؟؟؟؟؟ توضیح دادم که اگه یکی به یکی دیگه توهین کنه باید عذر خواهی کنه .اگه خودت بودی چی کار می کردی؟گفت:طبق چیزائی که ائمه یاد ما دادن من می ریختم تو خودم و دلیل رو تو خودم جستجو می کردم!!!(نمی دونم کدوم یک از اماما این حرف رو زده) گفتم: اون وقت اگه اشکال از طرف باشه باید یارو چی کار کنه؟گفت: حالا اگه فامیلی آشنائی باشه میره عذر خواهی!!؟؟ من که کم کم داشت آمپر اعصابم بالا می رفت گفتم: نه آقا جون شعور و درک و فهم میگه باید بره عذر خواهی کنه.کدوم دیوونه ای میاد به مردم پول بده فحشم ازشون بشنوه؟خواهر تو 4 سال اینجاست هنوز نمی دونه چطور با رئیسش صحبت کنه و اگه اعتراضی داره بره بهش مودبانه بگه. فکر کرده اینجا خونشونه که امذوز با زن همسایه دعوا کنه فردا یه کاسه اش بگیره دستش بره آشتی؟

تا اینجای کار رو داشته باشین.

بعد از اینکه عذز این خانم خواسته شده بود 10 نفر از خانمهای همکار اومدن و خواهش کردن که برگرده و مشکل داره و ... .منم برای اولین بار تو تاریخ اشتغالم رفتم پیش رئیسم و وساطتت برگشت به کار یک نفر رو کردم.اون بنده خدا هم گفت باشه بگو بیاد اما وقتی اومد ببرش پیش بقیه و جلوی همه باهاش اتمام حجت کن که شرایط کار و دستمزد اینه.نمی خوام مستقیم با من روبه رو بشه که حالا مجبور شه عذرخواهی کنه.منم به دوستاش گفتم که بگین تا دو ساعت دیگه بیاد.که نیومد.

حالا ادامه ماجرا از زبان آقای متدین و با سواد.

... نه آقا خواهر من خیلی آدم مذهبی و متدینیه.وقتی میاد تو محیط کارش با هیچ آقائی سلام علیک هم نمی کنه(دارین دیلی تدین رو که) نمی تونه مثل بقیه خانوما بیاد واسه شما زبون بریزه و امتیاز بگیره ودلبری که کارش پیش بره.

این خانم 45 ساله هستن و نمونه یک بی شعور به تمام معنای کلمه.اصلا یه چیزی میگم یه چیزی میشنوین.با خودم گفتم ببین دوستای این طحفه اومدن گردن کج کردن که شفاعت اینو بکنن اون وقت این یارو چی میگه؟.یادم رفت بگم که توی محیط کار ما به شدت مراقب رفتار خانمها هستن که یه وقت مشکلی پیش نیاد و در صورت کوچکترین ظنی به شدت برخورد می کنن.خدا وکیلی هم من که تا حالا چیزی در رابطه با دلبری و... از کسی ندیدم.

نکته تاسف بار نظر این آقای تحصیل کرده متدین تهذیب کرده راجع به خانمهاست.که یحتمل تا چند وقت دیگه جزو مدیران این جنگل 70 میلیونی خواهد شد.نشناخته و ندیده حکم صادر میکنه که خانمهای همکارت اینجوری هستن بدون اینکه فکر کنه خواهر خودش هم زمانی اینجا بوده.

جالب اینجاست که می گفت من حاضرم چند روز بیام مفتی براتون کار کنم که اینجا رو سر و سامون بدم!! نمی دونم آخر وقتی چطور تونستم جلوی خودم رو بگیرم و طرف رو سالم پرت کنم بیرون.

متاسفانه همه شاهد نظر به ظاهر متدینین و نان به نرخ روز خورهایی هستن که وجود زن رو صرفا" جهت ازدواج و بچه دار شدن و شیر دادن لازم می دونن و 100 البته فریب دادن مردهای بی گناه و سر به زیری که همشون گول این شیاطین دو پا رو می خورن.

راستی این آدما نظرشون راجع به مادرشون چیه؟ کجا به دنیا اومدن و چطور بزرگ شدن؟

به پایان آمد این فاجعه نوشت حکایت همچنان باقیست

/ 4 نظر / 15 بازدید
رندانه

سلام بر بی سرزمین ... ارادت... فاجعه ازینم عمیق تره برادر من... خیلی عمیق تر...هر چند که نمونه ی جالبی گفتید فرهنگ رو میشه بیست ساله از بین برد اما نمیشه صد ساله هم بدستش اورد... ممنون از اظهار محبتت دوست عزیز... منم برای دوستان دنیای بی توقع مجاز بسیار ارزش قایلم و ازشون خیلی چیزا یاد گرفتم. سعی کردم که بی دوست نباشم هرگز... سعی کردم که با دوست بمانم تا ابد سعی کردم که ز دوست یاد گیرم حرفی... حرفی از جنس امید... یادی از ذهن شریف مانا باشی و خدای علی یارت[گل]

سحر

این آزادی و زن و مرد از لحاظ حقوقی اول باید بین افکار عمومی پذیرفته بشه بعد قانون بشه!!!!ای بابا!!!!! مرسی از کامنت شما...به امید پیروزی باز هم به روزم

علی

خیلی فونتت ریزه .... ! خیلی !

غریبه اشنا

کاهش همه مث شما فک میکردن هم زن هم مرد اونوقت دنیای ما ایران گلستون میشد...