آخرین مردی که می شناختین کی بود؟

این  روزا خیلی رو فرم نیستم.یه مقداری شرایط کاری سخت شده.منم که به اشتباه کار رو بیشتر از کار بهش اهمیت دادم توی زندگیم.اینو همیشه به همه میگم که کار فقط کاره نه بیشتر اما خوب موقعی که به خودم میرسه... .

خلاصه تو این روزای دلگیری پشت سر هم اتفاقاتی می افته که آدم شرم می کنه به عنوان یه مرد بیاد تو خیابون.با چه رویی میشه تو چشم زنها و دخترای مردم نگاه کرد؟ یاد فریادهای مایلی کهن می افتم تو جلسه ی مطبوعاتی آخر بازی با تراکتورسازی که داشت واسه ی توهینی که به داور بازی شده بود گریه می کرد و داد میزد.بیچاره جرات نداشت بگه تبریزیا فحش دادن.هی داشت ازشون تعریف می کرد اما کیه که ندونه دقیقا" خود خود آذری های محترم بودن که بی خودی داشتن ناموس داور رو به باد می دادن.

واقعا" ناراحتم.جمله ای که همیشه واسه ی بیان اوج ناراحتیم میگم اینه: هیچ چیز نمی تونه عمق ناراحتیم رو بیان کنه.

واقعا" نمی تونه.من همیشه مخالف این بودم که مردا یا زنها رو سر قضیه ای مقصر بدونیم اما بدون رودروایسی بگم که نمی دونم چرا جدیدا" انقدر مردا هار شدن؟ کی اینجوری بود اوضاع؟ بابا 13 نفر به یه نفر تجاوز کنن و 37 نفر هم بشینن نگاه کنن؟ آخه مگه تخم شرف رو توی این  مملکت ملخ خورده؟ تا همین چند سال پیش واسه ناموس همدیگه مردم جون می دادن.اما الان... .

بدترین چیزی که آدم رو می سوزنه این حرفهای یامفتی هستش که بعد از این قضایا به گوش میرسه.شما فکر کنین به کلی خانم تو یه مهمونی خونوادگی تجاوز میشه بعد یه آدم بی غیرت میاد و میگه اگه حجاب داشتن این قضیه رخ نمی داد.یکی نیست بگه آخه آدم بی ...(پناه بر خدا) وقتی 15 تا آدم از دیوارای یه باغی میرن تو و قصدشونم فقط تجاوزه این چادر چارقدی که تو ازش حرف می زنی به چه دردی می خوره؟ بعدم کدوم آدم خری تو مهمونی خونوادگی که توی یه باغ محصور هستش حجاب داره که اینا دومیش باشن؟

حالا گیریم اینا بی حجاب بودن.اون زن کاشمری چه گناهی کرده که یه بی ... (بازم پناه بر خدا) معتاد گوشه خونه می شینه تا زنش بره سر کار؟ نکنه اونم حجاب نداشته؟ 40-50 نفر شاهد تجاوز به یکی از هم ولایتیاشون بودن و جیک هم نزدن.جالب اینه که اون دادستان فلون فلون شده هم به جای اینکه سریع وارد عمل بشه تا دیر نشده متجاوزین به ناموس مردم رو بگیره خیلی خونسرد گفته: این خانم که شکایتی نکرده. یکی نیست بگه پس اون مدعی العموم بی خاصیت به چه درد میخوره؟ آخه آدمی که 13 نفر بهش تجاوز کردن می تونه بره شکایت نامه بنویسه؟پس این آدمی که قراره از حق مردم دفاع کنه کجاست؟ راستی اگه چهار تا شعار سیاسی وسط اون تجاوز داده بودن الان تو کدوم سوراخ بودن متجاوزین؟

حالا اونا هیچی تو دانشگاه فردوسی با 60 سال سابقه یه دختر ترگل مردم رو چنان بزنن که بره تو اغما و نیمه عریان ببرنش بیمارستان؟ اگه حالا تو گوشه ی توالت عمومی یه جمله ی سیاسی نوشته شده بود ظرف 3 ثانیه طرف دستگیر میشد و فیلم اعترافش هم پخش میشد.

راستی از این خانم دکتری که تو گرگان بهش 4 نفر تو جنگل تجاوز کردن هیچ شنیدین؟

حتما" باید اونی که آسیب دیده یه روحانی باشه که صدای دهقانان به خواب رفته در بیاد؟ واقعا" اگه به نیت دفاع از ناموس مردم رفته جلو که باید سر تا پاش رو بوسید و ازش مجسمه ی طلا ساخت.

بعد میگن مشکل اینه که زنها بی حجاب شدن.نه عزیز دلم مشکل این نیست که زنها حجاب دارن یا نه.مشکل از جای دیگه س.اگه جوون مردم کار داشته باشه و درآمدش کافی باشه و بتونه تشکیل خانواده بده تا هیجانات خودش رو توی خانواده ش خالی کنه اصلا" دیگه وقت می کنه از دیوار ملت بره بالا؟ البت این دلیل ناقص فقط به درد آدم ناقص العقلی می خوره که گیر میده به حجاب ملت. وگرنه هیچ آدم با شرفی نگاه چپ به ناموس مردم نمی کنه چه برسه به اینکه از دیوار بره بالا و ... .

نکته ی ظریف اینه که این اتفاقات همه داره توی شهرهای و روستاهای کوچیک می افته نه توی شهرهایی که به حجاب و لباس ملت گیر میدن.

من بازم اوج گرفتم نه؟

شاید بدبختی ماها اینه که دیگه کسی واسه ی حق دیگری اوج نمی گیره.

پ ن: واقعا" آخرین مرد واقعی ای که می شناختین کی بوده؟

/ 84 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترنم

یووووووووووووهووووووووووووووووووووو[نیشخند] سلااااااااااااااااام خوبی دوست جان؟[قلب] صبح بخیر میبینم که یهویی پیدا شدی[نیشخند]

ترنم

پس کو پست بعدی زودی بنویس کنجکاوم بدونم چی می خوای بنویسی اونم در مورد رئیسا[ابرو]

نظر باز

ممنون مادرش سر زا رفت مام که جدیدا حال و حوصله بچه نداریم انداختیمش گداخونه مسافر خوردی اونورا بهش سر بزن

در اسمان ها منتظرمـــ باش!

سلام ...خوبی؟ شدیدا باهات موافقم! می دونی ی چیزی هست و اونم اینه که الان بعضی ها واقعا تحت تاثیر ی سری فیلمایی که می بینن هم هستن!مثلا نمی خوام اسم ببرم چه جور فیلمای ناجوری! حالا ی چیزی هم هست که خانما ذاتا از مردای کمی غیرتی ،از اونایی که حتی به رنگ رژشون هم گیر می دن،خوششون میاد!اما جالبش اینجاست که الان واقعا اقایون تغییر رویه دادن! البت به استثنای عده ای کمیابی!!!!:دی

انسانم آرزوست

این قصه سر دراز دارد .حمله اراذل به استخر خیابان امیر آباد.منبعد خانومها با پوشش تو آب بپرن.اینو چطوری باید توجیه کرد!!!

گلچهره

بیا بابا کجایی اومدیم یه دیقه خودتو ببینیم.ظاهرا تا پیدا نشدن مرد واقعی این وبلاگ آپ نمیشه[خوشمزه]

الف.کاف

سلام! متاسفانه دیریست که غیرت و مردانگی ، نایاب ترین چیزها شدند و دیگر خبری از ناموس پرستی نیست! و بعضیها هم فقط بلدند بنشینند و حرف مفت و صدمن یک غاز بزند و نمیدانم صبر خدا چقدرش مانده که لبریز شود و بزند کمر همه شان را از وسط نصف کند و زبانشان را لال، بلکه از شرشان خلاص شدیم... دلم پر است از این همه نامردی و بی حیایی.

...زند

اصرار عجیبی داری همه چیو سیاسی کنی...انگار میخوای از قلمت نتیجه سیاسی بگیری این مطالبی که گفتی منم قبول دارم خیلیم دردناکه اما این وسط مقصر ماییم .چرا ما همه چیو گردن دولت میندازیم؟حتی بی فرهنگیمونو؟

زي زي

آخرين مرد بابام بود كه مرد به نظرم . نه برادرام ناموس مي دونن يه نه دايي هام نه عموهام . نه شوهرم كه زندگي رو تف كرد [عصبانی] واقعا تيترت قشنگ بود . بي سرزمين تر از باد