شر نوشت 4: صداقت آخرین راه حله

"به نظر من اصولا" ... موجودات قابل احترامی نیستن" این جمله ای که یه روز از دهن یکی شنیدم.خیلی هم جدی می گفت.شما می تونین به جای ... از کلمه دختر یا پسر استفاده کنین.فرقی نمی کنه مهم تنفری که از غیز همجنس تو کلمه کلمه این جمله به چشم می خوره.جالب ترین نکته ش اینه که اصلا" غیر همجنس رو جزو آدمها حساب نمی کرد.ازش پرسیدم چرا؟ گفت:همه کاری براش کردم،درست وقتی که یه ذره بهش نیاز داشتم ولم کرد رفت.گفتم:تا اونجائی که تو این چند وقته می شناسمت تو هم تو همین مایه ها الان داری رفتار می کنی.جواب داد: اول اونا شروع کردن،وگرنه من که داشتم صادقانه رفتار می کردم.از من به تو نصیحت

صداقت همیشه آخرین راه حله

واقعا" هم همینطوری رفتار می کرد.،تو همه برخوردها و عرصه هائی که تو اون حضور داشت.اصلا" دوست داشت که راست یه قضیه ای رو نگه.

حالا براش تمام غیر همجنسانش تو یه جبهه بودن و اون تو یه جبهه دیگه و سعی     می کرد با تمام قوا همیشه در حال حمله باشه و اسیر کردن و زخمی کردن و گاهی اوقات کشتن روح سربازان جبهه مقابل.از هیچ اقدامی هم فروگذار نبود.

اینها همه نتیجه یه برخورد ناگواره تو ابتدای سن جوانی.این مسائل چنان اثر عمیقی می تونه روی شخص بزاره که اولا" تا سالها نتونه هضمش کنه،ثانیا" اون رو به تمام عرصه ها تعمیم بده.نتیجه چی میشه؟اونم با یکی دیگه همین کار رو می کنه و الا ماشااله.

حالا اگه کل قضیه یه سوء تفاهم بوده باشه چی؟یه دوستی داشتم که مادرش به دوست غیر همجنسش زنگ زده بود که بابا بچه من اونی نیست که تو فکر می کنی!!،منم دیگه نمی خوام با تو رابطه داشته باشه.حالا از راست و دروغ حرف مادره بگذریم(که بدبختانه خیلی هم مهمه و من می دونم که مادر جان دروغ می گفت فقط از دوست غیر همجنس بچه ش خوشش نمی اومد.تازه بهشم گفته بود که به بچه م چیزی نگو!!!) دوست این رفیق شفیق ما هم آسمون ریسمون بافت که من دیگه نمی خوام ادامه بدم.سرنوشت این یکی هم مثل اون یکی شد و از قضای روزگار این دو تا با هم آشنا شدن و ... .

یه سئوال:

چرا وقتی همه می گن(می گن که چه عرض کنم ادعاشون میشه) که فقط هدفشون یه دوستی ساده س بدون کمترین تعهدی راجع به آینده،بعد که دوستیشون بهم می خوره انقدر آسمون و ریسمون می بافن؟

جواب من اینه: سانتیمانتالیسم مزمن.

پی نوشت(1): راجع به نقش والدین گرامی دیگه بی خیال شدم.چون به نظرم یه طرفه به قاضی رفتنه.با اینکه عمیقا" منتقد رفتار اونها هستم و بهم اثبات شده که والدین به دنبال تکثیر شخصیت خودشون در جامعه هستن یا فرزندانشون رو می خوان تبدیل به کعبه آمال به دست نیومدشون بکنن.

پی نوشت(2): دوستی با نام کاربری ماه آبی راجع به پست قبلی نظر داده که حق با پدران و مادران.اونم خیلی ی ی ی.من هیچی نمی گم.شما بگین.(البته همشو بالا گفتم)

 

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمو هومن

این مطالبی که داری میگی هم درد زیاد داره و هم درمان کم

یکتا

بی سرزمین تر از باد عزیز سلام ممنون بابت اطلاعاتی که دادی منم یه چیزایی شنیدم.اما همونطورکه خودت گفتی باورش یه خورده سخته.آرتمیس: نخستین بانوی دریاسالاردر زمان خشایارشاه هخامنشی بوده که تو زيبايی، برجستگی و استواری سر آمد همه زنان آن روزگاربوده.فقط دلیل خواستگاری این خانم با کمالات ازخشایار شاه برای ازدواج نمیدونم.البته ازراست یا کذب بودن این حرف هم اطلاعی ندارم تو چیزی دراین رابطه میدونی؟ من قصدم معرفی اسکندرنبود این كاليستنس هم یه مورّخ و فيلسوف يوناني، و خواهرزاده ی "ارسطو" بوده که زمان لشکرکشی اسکندر همراهش بوده و همه ی وقایع رو ثبت میکرده که بعدا به خاطر انتقادش از اسکندر از طرف اسکندر محکوم به مرگ میشه و به قتل میرسه وازنوشتهای اونم چیزی نمونده چند سال بعد یه یونانی مقیم مصر همه ی افسانه های مربوط به اسکندربا شاخ وبرگ زیاد گردآوری میکنه واونو منسوب به كاليستنس پخش میکنه که خیلیها هنوز اونو جز منابع تاریخی میدونند.یه سوال چرا ایرانیهای خودمون مثل نظامی و فردوسی اینقدر به اسکندر بها دادند تا جایی که نظامی اسکندرنامه رو نوشته بدتراز اینها یه جاهایی اومدند و ذوالقرنین به اسکندر نسبت دادند

یکتا

کنیم نمونه ی آرتمیس و یوتاب تو تاریخ گذشته ی ایران زیاده.مثل: اتوسا: ملكه بيش از 28 كشور اسيايي در زمان امپراتوري داريـــــــــــوش بزرگ.ارتادخت :وزير خزانه داري و امور مالي دولت ايران در زمان شاهنشاهي اردوان چهارم اشكانی.ازرمي دخت : شاهنشاه زن ايراني در سال 631 ميلادي.اذرناهيد : ملكه ملكه هاي امپراتوري ايران در زمان شاهنـــــــشاهي شاپور يكم بنيانگزارساسله ساساني.پرين : بانوي دانشمند ايراني.فرخ رو : نخستين بانوي وزير در تاريـــــخ امپراتوري ايران.گردافريد : يكي از پهلوانان سرزمين ايران که با لباسي مردانه با سهراب زورازمايي كرد.ارياتس : يكي از سرداران مبارز و دلير هخامنشيان در سالهاي پيش از ميلاد.هلاله : هفتـــمين پادشاه كياني که در زمان كيانيان بر اريكه شاهنشاهي ايران نشست ...

یکتا

شنیدی که میگن مگه شهر هرته که ...اما نمی دونم چرااین شهر هرت اینقدر این روزا برام آشنا شده شهر هرت جايي است که همه بَدَن مگر اينکه خلافش ثابت بشه شهر هرت جايي است که بهشتش زير پاي مادراني است که حوصله بچه ندارند شهر هرت جايي است که درختا علل اصلي ترافيک اند و بريده مي شوند تا ماشينها راحت تر برانند شهر هرت جايي است که کودکان زاده مي شوند تا عقده هاي پدرها و مادرهاشان را درمان کنند شهر هرت جايي است که شوهرها انگشتر الماس براي زنانشان مي خرند اما حوصله 5 دقيقه قدم زدن رابا همسران ندارند شهر هرت جايي است که همه با هم مساويند و بعضي ها مساوي تر شهر هرت جايي است که براي مريض شدن و پيش دکتر رفتن حتماْ بايد پارتي داشت شهر هرت جايي است که با ميلياردها پول بعد از ماهها فقط مي توان براي مردم مصيبت ديده چند چادر برپا کرد شهر هرت جايي است که خنده عقل را زائل مي کند

یکتا

شهر هرت جايي است که مردم سوار تاکسي مي شن زود برسن سر کار تا کار کنن وپول تاکسيشونو در بيارن شهر هرت جايي است که اول ازدواج مي کنند بعد همديگه رو مي شناسن شهر هرت جاييه که نصف مردمش زير خط فقرن اما سريالاي تلويزيونيشو توي کاخها مي سازن شهر هرت جاييه که موسيقي حرام است حرام شهر هرت جايي است که همه با هم خواهر برادرن اما اين برادرا خواهرا رو که نگاه مي کنن ياد تختخواب مي افتن شهر هرت جايي است که گريه محترم و خنده محکومه شهر هرت جايي است که وطن هرگز مفهومي نداره و باعث ننگه شهر هرت جايي است که هرگز آنچه را بلدي نبايد به ديگري بياموزي شهر هرت جايي است که همه شغلها پست و بي ارزشند مگر چند مورد انگشت شمار شهر هرت جايي است که دوست داشتن و دوست داشته شدن احمقانه، ابلهانه و ... است نمي دونم هر چي بابام بگه شهر هرت جايي است که وقتي از دختر مي پرسن مي خواي با اين آقا زندگي کني مي گه: شهر هرت جايي است که هرگز نمي شه تو پشت بومش رفت مگر اينکه از يک طرفش بيفتي پشت صداقت هرچی دروغه میگن شهر هرت جايي است که شهر هرت جایی است... نمی دونم ولی به نظرم بیشتر مشکلات ما مال همین شهر هرته.

خورشید خانوم

بابا این قدر از خورشید خانوم تعریف نکن...لوس می شم ها...مرسی که به من سر می زنیا... راستی من اسمش رو می زارم مازوخیسم کورکورانه.... ولشون کن....آذمایی که از نوک پاشون جلوتر و از نوک دماغشون بالاتر رو نمی بینن..حتی ارزش کالبدشکافی فکری و ذهنی رو هم ندارن....

علی

دوستی بهانست !

علی

بات موافقم اما ... اما میخوام کاملاَ فارسی شم ! میدونی ؟! پارسال تو جشنواره از وبلاگ هایی که اسمشون یا لقبشون اینگیلیسی بود زیاد استقبال نشد ! دنبال اینم که بتونم حتی آدرسمم رو تغیرر بدم ! بازم ممنون به خاطر توجهت !

غریبه اشنا

راستش به عقیده ی من هم والدین میخوان اونچه خودشون خواستن بشن ونشدن رو تو بچه هاشون پیاده کنن